Az alapdarabok listájába a farmer nadrágnak is helye kell , hogy legyen.
Jól variálható, bárhová felvehető, rengeteg fazonban és színben elérhető. Egyszóval kihagyhatatlan a ruhásszekrényből.
De!
Amit mindenre, de különösen a farmerekre elmondható, hogy ne érjük be az éppen csak jó, majdnem jó, tetszik, de nem teljesen passzol típusokkal. Meg kell találni a tökéletes nadrágot. Nem szabadna sajnálni rá egy kicsivel több pénzt sem, mivel ez egy hosszútávú beruházás! Ezért (is) a legjobb, ha mindenképpen egyszínű, nem túl koptatott, bevágott, az aktuális trendeket követő nadrágból szerezzük be a teljesen tökéleteset, hanem egy klasszikus szűkebb fazonból.
A kínálat rengeteg, lássunk néhány összeállítást elegáns és sportos irányból. Holnap pedig a farmertípusokat mutatom be,hogy ne vesszünk el a sokféleségben. az előzőekben már volt szó a nadrágfajtákról: itt.
Egykis farmertörténelem, néhány érdekességgel.
Magyarországon 1978-ig főként a "lengyel" piacokról lehetett farmernadrágot beszerezni , vagy a nyugaton megfordult ismerősöktől, mivel ott már 1873-ban szabadalmaztatták. A farmernadrág atyja, Levi Strauss.
Eredetileg munkaruha volt, 16. században Európában is már jelen volt, ekkor nevezték denimnek.= farmerszövet, pamutszövet, fehér vetülék- és indigókékre színezett láncfonalakból, sávolykötésben készül.
Az 1960-70-es évektől már divattermékként árulták.
A nadrágzsebek sarkán egy fém szegecs található, mivel régen a munkások a szerszámaikat a zsebekebe rakták, ami könnyen szétrepedt, ezért jött a megerősítés gondolata Jacob Davis-től.
Farmer típusú nadrágot már Magyarországon is gyártottak a 19. században. A szabadságharc idején vitorlavászonból készítettek nadrágot Szegeden, ezeket kékre festették, de a szabásvonal, fazon eredeti farmerhoz volt hasonló. A magyar változatának neve Trapper volt