Aki az elmúlt időszakban farmer nadrágot szeretett volna venni, de legalábbis járt ruhaüzletek környékén, láthatta, hogy a szaggatott, koptatott, térden bevágott fazonok hódítanak.(igen, még mindig...) A trapéz nadrágok mellett... A mostani farmer furcsaságokról volt már a héten egy bejegyzés,Itt elolvashatod .
Én ezt a stílust nem szeretem (nemiskövetem) kimondottan. Viszont kíváncsi vagyok, és szeretem az újdonságokat. Van néhány leselejtetezett régi nadrágom, gyakran kapok is, mert az anyagot felhasználom. Épp ezért az egyiket beáldoztam ,és az egyszerű fekete nadrágból, ami már több, mint 10éves, lett egy 2016-ban trendkövető farmer.
Akinek szintén van nem használt nadrágja, nehogy vegyen egy újabbat, csak azért, mert az térdnél be van vágva, vagy éppen rojtos. Otthon, maximum 40 perces időbefektetéssel és a saját kezünk munkájával elkészíthetjük ezt a fazont.
A tervem az volt, hogy először térden bevágást, majd néhány kisebb szaggatást készítsek, az alját levágva, rojtozva és asszimmetrikusra hagyva az elő és hátoldalát.
Kellékek:
- farmer nadrág: kék, fekete, bármilyen.
-olló: egy nagyobb, szabó olló a legjobb, és egy kisebb, hegyes végű
-jelöléshez eszköz: élénkebb színű ceruza, kréta is megteszi.
-szemöldökcsipesz
Lépések:
Először keressünk egy olyan helyet, amit könnyen takaríthatunk, mivel a farmer anygaot vágjuk, ami intenzíven rojtosodik, apró darabok lesznek az egy méteres körzetünkben.Csavarjuk fel, vigyük ki a szőnyeget is, különben még pár nap múlva is a lakás más pontján is az apró farmerszálakkal futhatunk össze.
Felvéve jelöljük be, hogy hol legyen a térdnél a bevágás. -->
A nadrág szárát ne felejtsük el levágni, hogy menők legyünk!:D
Ezután a szárának elülső részéből 5-10 cm magasságig vágjunk be, majd le
Jöhet a "rojtozás" ( ezt lehet még durvábban, ha több bevágást csinálunk és jobban neki esünk a csipesszel )
Ehhez a művelethez kell a szemöldökcsipesz, amivel húzkodjuk meg a nadrág szárát annyira, hogy elkezdjen feslődni az anyag.
Ha látványosabbat szeretnénk, akkor kb. 10 centit vágjunk ki előről.^^
Jöhet a szaggatás. Ehhez egy hegyes kisolló a legjobb. Kis bevágásokat ejtsünk, majd a csipesszel hasonló anyagvég huzogatást hajtsunk végre, ahogy az előbb ^^ Ha látjuk, hogy elkezd feslődni az anyag,és a környezetünk tele lett apró farmer cafatokkal, jó úton haladunk:
És készen is van !